Masáže

Sportovní masáž Zad, šíje,nohou a rukou

Máte boles­ti zad, hlavy, nohou, ztuhlost ramen a rukou ­? Je tady pro Vás velmi účinný způsob, jak bolavému tělu ulevit.

Tato masáž je vhodná  pro lidi zatížené každodenním pracovním stresem.

Sportovní masáže působí na tělesný i duševní stav velmi kladně. Vhodná pro věechny typi 45774-5725bklientu. Cílem této masáže je však zlepšit nebo alespoň udržet svalovou činnost a kloubní pohyblivost. Po námaze doplní nebo nahradí strečink a umožní svalům rychlejší regeneraci.

Jistou měrou ovlivňuje tato masáž ukládání podkožního tuku, urychluje vstřebávání všech přebytečných a odpadních látek, které bývají příčinou bolestí a únavy. Celkově zlepšuje krevní a mízní oběh.

Postup Při masáží nohou:Nejprve se masírují celé nohy ze předu a poté  zezadu a k tomu chodidla a nárt.

Indikace:

 • bolesti a ztuhlost svalstva při různých nemocech
 • enormním pracovním nebo sportovním přetížení
 • bolesti hlavy nebo migrény, únava, stres
 • regenerace a relaxace těla
 • zlepšení prokrvení těla

 Kontraindikace:

 • horečnatá, krvácivá nebo zánětlivá onemocnění
 • zhmožděniny nebo otoky
 • masáž břicha u gravidních nebo menstruujících žen

Dá se spojit i se sportovní masáží rukou a nohou. Vhodné pro sportovce před výkonem i po něm a nebo pro klienty, které mají zátěžové zaměstnání.

Baňková masáž, baňkování

Při baňkování nebo léčbě baňkou přikládáme skleněné kulovité nádobky s nahřátým 48781-6d2dvzduchem na pokožku těla. Přikládáme baňky na tzv. trigerpointy (bolestivá místa a body). V baňce se ochlazováním vytvoří podtlak, který způsobí její přisátí. Baňka silným podtlakem v místě působení přivodí silné prokrvení, prohřátí a okysličení dané oblasti. Tím dochází k odplavení nahromaděných škodlivin, úlevě při bolestech zad a k úpravě funkce příslušného vnitřního orgánu. Podtlak má však za následek popraskání jemných vlásečnic a vzniká malý krevní výron zřetelný jako modřina (lidově řečeno “cucflek”). Je méně hlubší a za pár dní se vstřebá.

Indikace

 • Z těla se odplavují lymfatickým systémem a potními žlázami nečistoty (metabolity)
 • Tkáň se prokrví, dochází k pročistění krve a zlepšení krevního oběhu.
 • Tkáň se prohřeje a prokrví a tak se intenzivně uvolní zatuhlý sval a odstraní se bolest

Pro koho masáž není vhodná

Baňkování není vhodné pro lidi s onemocněním krve (špatná srážlivost, hemofilie, křížová-bankatrombozy), u lidí s nádorovým onemocněním, u klientů trpících těžkými psychickými poruchami. Baňkování není vhodné u starých osob a ve stavech těžkého vyčerpání.

Po masáži

Po baňkování byste se měli cítit uvolnění, prohřátí, energeticky povzbuzení. Doporučuje se do vymizení nevystavovat pokožku přímému slunci, nebo působení v soláriu.

Perla mezi masážemi – Havajské masáže-  LOMI-LOMI

je označována za perlu mezi masážemi. Již od pradávna je praktikována na Havajských ostrovech. Svými relaxačními a terapeutickými účinky patří mezi nejoblíbenější způsoby odpočinku. Zaměřuje se na fyzickou, psychickou a duševní pohodu.Používáme u ní velmi plynulé, měkké a hluboké techniky, které jsou vykonávány nejen prsty a dlaněmi, ale především předloktím a lokty. Při masáži se masíruje celé tělo a i  obličej.

Havajská masáž – účinky

 • Stimuluje krevní oběh a lymfatický oběh[627.231]13382132401cb_30_5_salon_akcent_1
 • Odstraňuje únavu a napětí
 • Odstraňuje svalovou bolest, únavu, napětí

Havajská masáž – kontraindikace

 • Těhotenství
 • Vysoký krevní tlak
 • Záněty
 • Masáž v místech výskytu křečových žil

Uvolňující masáž hlavy

– zaměřuje se na uvolnění napětí svalů ramen, krku, hlavy a obličeje
je také označována jako antistresová – pomáhá zmírnit bolesti hlavy a očí, uvolňuje pohyb ramenou a šíje.

Začíná se uvolňující masáží ramenou.Na to pak navazují hmaty v oblasti šíje-Následuje masáž hlavy ty mají velký vliv na prokrvení pokožky a podkoží a zlepšují tak zásobování tkáně krví a umožňují rychlejší odvedení toxických látek z unavených míst.

 

Při masáži se masíruje i hlava tak olej se dostane také do vlasu tak je lepší když si klienti vezmou sebou čepici a nebo můžete hnedka využít naše kadeřnictví kde se vás rádi ujmou umyjí a vyfoukají vlasy.

Účinky antistresové masáže hlavy:

– uvolnění napětí v klíčových oblastech
– prevence vzniku migrén a bolestí hlavy
– odstraňuje poruchy spánku a nespavost
– zlepšuje jejich kvalitu
Po několikerém opakování dokáže antistresová masáž hlavy omezit nebo dokonce zastavit výskyt migrén. Působí jako opravdový lék na různé bolesti a napětí ve svalech krku a ramen.